‘Aa en Hunze is een heel mooie plek om dorpenfestival te houden’

Het platteland als kans! Onder dat motto wordt op 25 juni in het Drentse Aa en Hunze het eerste Dorpenfestival in het kader van het IBP gehouden. Overheid van Nu ging alvast naar deze grote plattelandsgemeente, die maar liefst 35 dorpen telt. We maakten een korte sfeerimpressie en spraken de trotse burgemeester, Anno Wietze Hiemstra.

Molen

‘’Aa en Hunze is een heel mooie plek om dit Dorpenfestival te houden’’, aldus Hiemstra. ‘’We hebben niet alleen véél dorpen, maar ook nog eens heel verschillende. Eigenlijk alles waar dorpen mee te maken hebben is in onze gemeente te vinden. En we hebben prachtige locaties voor het festival, zoals de grote Brink in Annen.’’ Daar vindt het grootste deel van het festival plaats, maar er zullen ook deelsessies en optredens op andere plaatsen zijn.

Inschrijven voor het Dorpenfestival kan al. Klik hier om naar de site van het festival te gaan voor het formulier en meer informatie.

Dorpenfestival

Muziek, akoestische gitaar

(In beeld: Draaiende windmolen. Pony voor een dorpskerk. Voorgevel van bibliotheek. Beeldengroep van paard en schapen. Bomen in veenlandschap. Bord gemeente Aa en Hunze.)

(In beeld: Anno Wietze Hiemstra, burgemeester van Aa en Hunze, in hal gemeentehuis)

‘Ik ben Anno Wietze Hiemstra, burgemeester van Aa en Hunze. En Aa en Hunze is de gemeente waar in juni het eerste Dorpenfestival gaat plaatsvinden. En daar zijn we heel trots op, want we zijn een grote plattelandsgemeente, we hebben 35 dorpen, heel verschillende dorpen.’

(In beeld: ANWB- wegwijzer met dorps- en stadsnamen. Boerenschuur in veenlandschap. Man schept bladeren in kliko. Bord ‘welkom in ons vijfsterrendorp’. Fietsers en auto’s op rotonde.)

‘Het kleinste heeft zeven inwoners, het grootste vijfduizend. Dorpen met heel veel samenredzaamheid, zoals ik dat zeg. Er zit heel veel kracht in de dorpen. Mensen organiseren van alles, van sociale dingen tot culturele dingen. Maar er zijn ook uitdagingen en opgaven.’

(In beeld: burgemeester Hiemstra)

‘Ik denk dat het mooi is om bij zo’n Dorpenfestival dat te verbinden. Wat gaat goed, maar wat zijn ook de uitdagingen?’

(In beeld: Bord fietsnetwerk Drenthe. Close up kerktoren. Ganzen vliegen aan boven veenlandschap. Boom in natuurgebied. Auto op plattelandsweg.)

‘Aa en Hunze is een heel mooie plek om dat festival te organiseren. We hebben oude dorpen en nieuwe dorpen, we hebben veengronden en zandgronden, maar alle vraagstukken die voorkomen op het platteland spelen ook in onze gemeente.’

(In beeld: burgemeester Hiemstra)

‘Dat zijn ook thema’s die terugkomen in het Interbestuurlijk Programma en dat is ook een van de aanleidingen geweest om dit festival te organiseren, en het is heel fijn om dat terug te laten komen.’

(In beeld: Toren dorpskerk Gieten. Paviljoen op groene dorpsbrink. Natuurgebied Balloërveen. Middeleeuwse kerktoren Anlo.)

‘Daarnaast hebben we natuurlijk geweldige locaties, heel mooie locaties in het groen, prachtig in de natuur bij oude dorpen, waar we het festival willen gaan organiseren.’

(In beeld: burgemeester Hiemstra)
‘Met een echt festivalterrein, een locatie waar een plenair deel kan plaatsvinden, maar ook op heel bijzondere plaatsen er omheen deelsessies organiseren.’

(In beeld: Vlaggen gemeente Aa en Hunze. Grazende pony’s in de wei. Rij kleurige vogelhuisjes. Straatnaambordjes Annen. Sloot aan rand veld.

Muziek, akoestische gitaar

‘Ik hoop jullie allemaal te mogen ontmoeten in Aa en Hunze, een gastvrije gemeente. Tot juni!’